Публікації

Показано дописи з 2024

Громадські слухання щодо інформаційної доступності сайту ЦБС Голосіївського району м. Києва для людей з інвалідністю

Зображення
     В Інтернет-центрі ЦРБ «Голосіївська» відбулася зустріч (нарада) з громадськістю щодо інформаційної доступності вебсайту централізованої бібліотечної системи Голосіївського району м. Києва для осіб з інвалідністю.       У зустрічі брали участь представники ГО «ВГО ««Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів» (керівник Володимир Петровський) та ГО «Об’єднання інвалідів «Джерело натхнення» (керівник Світлана Одинець).

Безбар’єрне середовище ‒ це важливо

Зображення
    У прес-центрі КМДА відбувся клуглий стіл з питань безбар’єрного середовища, що передбачає створення зручного доступу до усіх міських локацій людей з інвалідністю. У заході взяли участь депутати Київради, представники громадських організацій інвалідів, працівники установ культури, бібліотек, волонтери.

«Місця щасливих людей»

Зображення
     У Центрі вільного спілкування «Діалог» товариства «Знання» України відбувся музичний вечір «Місця щасливих людей» за участі студентів Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, які навчаються у відомої співачки та викладачки Олени Гребенюк.  У заході також взяв участь Давід Сурешвар, громадський діяч та дослідник індійської культури.

Творча зустріч зі Станіславом Шевченко

Зображення
      Станіслав Олексійович Шевченко ‒ український поет, журналіст, перекладач. Голова творчого об'єднання поетів Київської організації НСПУ, автор та ведучий передач Національної радіокомпанії України. Заслужений діяч мистецтв України, заслужений діяч польської культури.

Міжнародний день толерантності

Зображення
     16 листопада відзначається Міжнародний день толерантності, запроваджений у зв’язку із ухваленням ЮНЕСКО у 1995 році Декларації принципів терпимості, в основу якої закладено положення, проголошені в Загальній декларації прав людини. Толерантність – це повага до людської індивідуальності, визнання основоположних прав і свобод людини та громадянина, прийняття та правильне розуміння різноманіття культур та форм самовираження.

Художня виставка Юрія Базавлука «Земля нескорених»

Зображення
    Представники ЦРБ «Голосіївська» та бібліотеки ім. Наталії Забіли були запрошені на відкриття виставки живописних робіт відомого художника Юрія Базавлука.      Юрій Базавлук – відомий український художник-живописець, член Національної спілки художників України. Народився 12 червня 1958 року в Харкові. У 1961 році сім’я переїхала до міста Путивль Сумської області, де пройшли дитинство і юність майбутнього художника. З 1977 року Юрій Базавлук живе і працює у Києві. Учасник Революції Гідності, автор емблеми та печатки «Пошта Майдану», брав участь у роботі Інформаційно-комунікаційного бюро Майдану. Учасник численних персональних та колективних мистецьких виставок, що відбулися в музеях та галереях українських міст. Зокрема: персональна виставка «Земля нескорених» до 65-річчя митця, «Любіть Україну у сні й наяву», масштабна персональна виставка «Пори року» (80 картин), що була представлена восени 2020 року в Муніципальній галереї мистецтв Києва. Юрій Баз...

Сергій Параджанов ‒ Національна легенда України

Зображення
           Працівники та читачі ЦБС Голосіївського району м. Києва були присутні на відкритті виставки, присвяченої видатному режисеру Сергію Параджанову.      Виставка, що відкрилась у Національному заповіднику Києво-Печерська лавра, містить унікальні експонати з музею Параджанова Київського міжнародного університету (КиМУ), а також приватних колекцій Олени Оганесян та Юрія Арсеняна.

«З любов’ю до життя»

Зображення
      Бібліотечний проєкт «З любов’ю до життя», який реалізується ЦБС Голосіївського району міста Києва спільно з організаціями, що підтримують та об'єднують людей з інвалідністю, повністю відображає суть і настрій його учасників. Голова ГО «ВГО «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів» Володимир Петровський представив свого колегу, харківського журналіста Володимира Носкова, який зараз мешкає у Львові. Вони поділилися історіями про те, як люди з вадами зору долають фізичні та емоційні бар'єри. 

«Фронт і тил разом» ‒ підтримка та єднання

Зображення
      Проєкт письменника, драматурга, громадського діяча Сергія Черепанова «Фронт і тил разом» збирає все більше зацікавлених та патріотично налаштованих учасників. Цього разу на зустрічі в київському музеї Шолом-Алейхема була представлена творчість музичного дуету з Харкова та Вінниці, який виступає на різних майданчиках ‒ у музеях, галереях, бібліотеках.

Маріїнський парк та його околиці

Зображення
      Маріїнський парк – улюблене місце відпочинку киян і гостей столиці, де кожен куточок дихає історією. Парк було закладено в 1876 році і названо на честь Маріїнського палацу. Бурхливі події революцій початку ХХ і ХХІ століть теж залишили тут свій слід – і це окрема сторінка в історії.  Однією з прикрас парку є старовинний чавунний фонтан. У 1900 році місту подарували шість таких фонтанів, і до сьогодні збереглися лише два.

В гості до колег

Зображення
      До затишної зали бібліотеки ім. Остапа Вишні 4 серпня на «Вишневі зустрічі» завітали представники читацького активу ЦБС Голосіївського району м. Києва. Ім’я Остапа Вишні завжди згадується на цих зустрічах. Напередодні 5 серпня, Дня пам’яті жертв великого терору, це було особливо актуально, адже Остап Вишня був однією з незліченних жертв сталінської репресивної машини, яка нищила цвіт борців і будівничих нового життя. Та навіть десятирічне перебування у таборах не знищило його великий талант і віру у свій народ.      На заході прозвучали вірші Романа Кухарука, Наталії Веселицької та Любові Васильєвої. Особливо приємно було зустрітися з легендою української поезії ‒ Надією Кир’ян, письменницею, журналісткою, громадською діячкою, яка представила свої нові вірші для дітей.      Тріо учасниць народного хору «Просвіта», який проводить репетиції та зустрічі у бібліотеці ім. Наталі Забіли, виконали кілька пісень. Музичну частину доповн...

Музика в стінах бібліотеки

Зображення
     25 липня 2024 року в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбувся сольний концерт класичної музики у виконанні Олександра Бондаря.

"Вишневі зустрічі" з Романом Кухаруком

Зображення
      Бібліотека ім. Остапа Вишні розташована біля входу до Маріїнського парку, історичної місцевості, якій реалії сучасного життя додали нового змісту. Серед чудової рослинності можна побачити окопи, а також сучасну паркову скульптуру «Яйце мрії».        Чергова «Вишнева зустріч» у бібліотеці перенесла нас у світ класики – оповідань Остапа Вишні та авторської поезії. Свої вірші читав Роман Кухарук, поет, журналіст та громадський діяч. Його ідея створити культурологічний клуб у бібліотеках Голосіївського району м. Києва знайшла підтримку серед працівників ЦРБ. У час, коли відключення електроенергії стали, на жаль, звичними, зустрічі читачів із цікавими творчими людьми набувають особливої важливості та цінності.       Гостем бібліотеки цього разу став Вадим Ксьондз, молодий поет, музикант та дизайнер.       Ми вдячні колегам з бібліотеки ім. Остапа Вишні за можливість долучитися до сучасної поезії.

"Вишневі зустрічі"

Зображення
      У бібліотеці ім. Остапа Вишні ЦБС Печерського району м. Києва щонеділі проводяться літературно-музичні зустрічі. Цього разу на захід були запрошені працівники ЦРБ «Голосіївська». 14 червня свою поетичну творчість представили Роман Кухарук та Олексій Полосін.

«Фронт і тил разом»

Зображення
      Представники ЦРБ «Голосіївська» та бібліотеки ім. Максима Рильського відвідали чергову зустріч під назвою  «Фронт та тил разом» , що відбулася в Київському музеї Шолом-Алейхема. Організаторами заходу стали директор музею Ірина Клімова та письменник, режисер і громадський діяч Сергій Черепанов.

Прем’єра вистави «Хор»

Зображення
          29 червня 2024 року у Київському будинку вчених відбулася прем’єра вистави «Хор»  за п’єсою Сергія Черепанова – письменника, драматурга та громадського діяча. Він є нашим сучасником, людиною, яка завжди тримає руку на пульсі життя. Проєкти пана Сєргія, такі як аматорський театр «Дар», «Фронт і тил разом» та увічнення пам’яті видатного педагога Януша Корчака, завжди знаходять широку підтримку у громадськості.

Галерея «Печерська»

Зображення
     Виставки у галереї  « Печерська » , яка знаходиться в Українському товаристві охорони пам'яток історії та культури, набувають популярності. 20 червня тут відкрилась виставка двох художників, які представляють різні напрямки сучасного мистецтва.

Екскурсія до «Юрти незламності»

Зображення
     Члени ГО «Об’єднання інвалідів «Джерело натхнення» завжди цікавляться культурними подіями Києва. Нещодавно спільно з працівниками ЦРБ «Голосіївська» представники цієї громадської організації відвідали фестиваль мистецтв, який проходив у парку ім. Тараса Шевченка та оглянули цікаву експозицію українсько-казахського проєкта «Юрта незламності».

Борис Забарко ‒ свідок Голокосту

Зображення
     Працівники ЦРБ «Голосіївська» були запрошені до Київського музею Шолом-Алейхема на зустріч із Борисом Михайловичем Забарком ‒ колишнім в’язнем Шаргородського ґетто на Вінничині, головою Всеукраїнської асоціації євреїв ‒ колишніх в’язнів ґетто і фашистських концтаборів.

«Рік війни»

Зображення
     Працівники ЦБС Голосіївського району м. Києва долучились до організації та проведення презентації видання відомого нейрохірурга, керівника «Міжнародного центру нейрохірургії» Ігоря Курільця «Рік війни. Життєві історії нейрохірурга з України (24.02.2022–24.02.2023)» . Зустріч відбулася 13 червня 2024 року в Національній бібліотеці ім. Ярослава Мудрого.

Життя на межі

Зображення
    Дванадцятий Міжнародний фестиваль «Книжковий арсенал» проходив під девізом «Життя на межі». Межа миру і війни проходить нашою країною. Життя на межі – це точка, де життя бореться за себе відчайдушно, щодня стикаючись зі смертю. На межі люди роблять те, у що вірять.    

Наш Голосіїв

Зображення
     Познайомитись з історією створення Національного університету біоресурсів і природокористування України, пройти стежками ботанічного саду, оглянути пам’ятки природи – 500-річні дуби запросив членів ГО інвалідів "Об'єднання інвалідів "Джерело натхнення» активний читач, науковець, ведучий проєкту «Світле кіно у бібліотеках» Михайло Макаренко. 

Час творити

Зображення
     Київ завжди надихав поетів, виконавців авторських пісень на створення поетичних та музичних творів. Одним із засновників клубу самодіяльної пісні був Аркадій Голубицький, який зробив  великий внесок у розвиток цього виду творчості. Продовжувачем славетних традицій є його син Денис Голубицький, який видав вже п’ять книжок поезій, постійно проводить концерти авторської пісні

День пам'яті жертв політичних репресій

Зображення
     У галереї «Печерська» Українського товариства охорони пам’яток історії та культури відбулась зустріч з молодими митцями та мисткинями на виставці «Ми і війна». Голова ГО «Вірменське товариство культурних зв’язків «АОКС-Україна» Олена Оганесян розповіла про діяльність організації, міжнародні зв’язки та творчі проєкти.

День Праведників народів світу

Зображення
      14 травня Україна відзначає День пам'яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни.       Пам'ятну дату було встановлено постановою Верховної Ради України від 02 лютого 2021 року на знак поваги до українських Праведників народів світу та інших рятівників євреїв, які з ризиком для свого життя та життя рідних допомагали євреям уникнути терору нацистів у роки Голокосту.

Згадуємо Януша Корчака

Зображення
  "Я існую не для того, щоб мною захоплювалися і мене любили, а щоб самому діяти і любити. Не оточення має мені допомагати, а я маю допомагати людині й світові" Януш Корчак    7 травня біля оновленої меморіальної дошки, присвяченої видатному педагогу, письменнику, який здійснив усім своїм життям і смертю подвиг людяності, самопожертви, відданості дітям – Янушу Корчаку, зібрались учні та педагоги Кловського ліцею, представники ЦБС Голосіївського району м. Києва, письменники – члени Товариства імені Януша Корчака.      Більшу частину свого життя Януш Корчак провів у рідній Польщі, де він заснував Дім сиріт. Перша світова війна, закинула його на три роки в Україну, яка тоді, подібно до Польщі, була провінцією Російської імперії. У пам’ять про це 2016-го року на Нивках з ініціативи Товариства у столиці з’явилася вулиця імені Януша Корчака, а раніше – меморіальна дошка на вулиці Володимирській, 47, де він працював 100 років тому.      Товариство і...

Веселкові барви альманаху

Зображення
       Бібліотеки ЦБС Голосіївського району м. Києва впродовж багатьох  років співпрацюють з авторами та редакторами журналу «Радуга». Майже всі бібліотеки для дорослих  передплачували журнал, адже він був дуже популярний серед наших читачів. З 24 лютого 2022 року журнал продовжує виходити у друкованому паперовому варіанті, але у статусі альманаху. І це одне з небагатьох видань, яке можна потримати в руках, погортати сторінки, зустрітись з добре знайомими авторами і дебютантами.

Арт-проєкт «Ми і війна»

Зображення
       Працівники та читачі ЦРБ «Голосіївська» взяли участь у відкриті виставки молодих художниць «Ми і війна». Це частина великого проєкту «Діалоги з вічністю», ініціатором якого є Олена Оганесян – директорка музею Сергія Параджанова, голова ГО «Вірменське товариство культурних зав’язків «АОКС-Україна».

«Язик до Києва доведе»

Зображення
       1 квітня за ініціативи Національної спілки письменників України в Національному музеї літератури України відбулось традиційне свято гумору «Язик до Києва доведе». Понад десять років поспіль письменники, актори, студенти та учні з усіх куточків України збираються, аби долучитися до кращих творів українського гумору – класичного та сучасного.

Творчий вечір Сергія Черепанова

Зображення
     Творчий вечір відомого письменника, режисера, члена редколегії альманаху «Райдуга» Сергія Черепанова відбувся у Київському Будинку вчених 27 березня 2024 року. Численні гості – творча громадськість Києва долучились до сторінок нової книги, побачили уривки з майбутньої вистави, отримали в подарунок авторські книги.

Культура під час війни

Зображення
     В Україні приблизно 35 тисяч закладів культури, більшість з них це бібліотеки, а також клуби, театри, філармонії, музеї, виставкові центри, галереї — все те, де фактично людина може отримати культурну послугу, або здобути певні навички в мистецькій сфері.   Сьогодні, як ніколи, потрібна особлива увага один до одного та взаємопідтримка. Такою ж особливою має бути орієнтованість на людину та її внутрішні потреби у воєнний час.      Поряд з творами про війну, героїзм наших захисників, трагізм щоденних руйнувань у закладах культури демонструються і привертають широку увагу твори саме українських митців.                   Працівники та користувачі ЦРБ «Голосіївська» взяли участь у проєкті Національної бібліотеки імені Ярослава Мудрого «Мистецтво надихає».   Юлія Віталіївна Полтавська – мистецтвознавиця з образотворчого мистецтва, викладачка, науковий співробітник Національної академії ми...

Місія – здоров’я: разом задля активного довголіття

Зображення
      Таку назву мало зібрання центру вільного спілкування «Діалог» Товариства «Знання» України. Про важливість збереження здоров’я нації сказав Василь Кушерець  –  голова правління товариства, член-кореспондент НАПН України, доктор філософських наук.       Керівник інноваційного просвітницького проєк ту «Сходи в майбутнє» Ігор Найда представив учасників зустрічі: лікарів, екологів, педагогів. Кожен з них розповів про свої програми та досягнення в області медицини. Спікери заходу (зліва направо): Костянтин Надутий, Ія Дегтярьова, Ігор Найда, Світлана Закревська, Тарас Бебешко       А те, як впливає здоровий спосіб життя, позитивне мислення на активне довголіття продемонстрували учасники ансамблю танцю «Сузір’я» територіального центру соціального обслуговування Шевченківського району м. Києва. Вальс у виконанні ансамблю "Сузір'я"       Найцікавішим став виступ етнографічного ансамблю Йара Musik з народними піснями, ...

Презентація книги "Григорій Сковорода. Той, чия совість як чистий кришталь"

Зображення
                     "Коли дух у людині веселий, думки спокійні, серце мирне, то все світле, щасливе, блаженне. Оце є філософія" Григорій Сковорода