Книга-вишивка-бібліотека-музей-подорожі... 1-2 липня учасники бібліотечного проекту «Украинский народный орнамент: вышивки, ткани, писанки» О.П. Косачева, Киев, 1876» Тетяна Серебреннікова та колектив майстринь ZETA atelier брали участь у фестивалі, присвяченому цвітінню льону, Льон-фест 2016. Саме на глухівській землі відроджується українське льонарство за ініціативи та завдяки зусиллям Мішеля Терещенка. На фестивалі кияни презентували популярне видання "Старовинні українські узори для вишивки хрестом. Магія візерунка", видавництва "Клуб сімейного дозвілля", Харків, 2016. Ознайомились з орнаментами Сумщини, провели майстер-класи по мережці-затяганці та вишивці занизуванням, заволіканням за книгою, закликали звертатись до краєзнавчої літератури і своїх родинних вишитих скарбів. Книгу подаровано Глухівському міському краєзнавчому музею – клубу вишивальниць «Берегиня», де з нею можуть ознайомитись всі охочі. Дякуючи нашим партнерам – журналу "Всё о рукоделии", в музей та методичний відділ Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка передали архівні числа журналу з нашими майстер-класами з вишивки.
Майстрині представили колекцію сучасного одягу, на якому продемонстрували можливості використання української ручної вишивки на глухівському лляному полотні. Це перша українська лляна тканина і перший показ одягу з нього! Сподіваємось, що наша популяризаційна робота, започаткована в бібліотеці, стане прикладом для наслідування багатьом вишивальницям та швачкам, які навіть із суто патріотичних причин шитимуть-вишиватитимуть на українському льоні, зберігаючи українську ручну вишивку і звертаючись до етнографічної літератури.
Фото Оксана Лушина, Валентин Гринберг
Центральний канал висвітлив захід у сюжеті служби інформації "За київським часом" 06.07.2016 о 21:00
Київ, як культурна столиця, має безліч цікавих локацій. Одна з них — це салон Арт-віжн, який розтошований на даху Київського Будинку художника. 26 травня цікавий подарунок зробили усім присутнім цього святкового дня Олег Рубанський (поет та музикант) та Роман Чудновський . В к онцертній програмі, присвяченій Дню Києва , прозвучали авторські пісні у виконанні Олега Рубанського, музичні композиції для флейти та вірші Романа Чудновського. Концерт проходив на фоні виставки художніх та графічних робіт Романа Чудновського — професійного художника, живописця, графіка, поета, члена київського клубу поезії "Родник", який очолювала Євдокія Ольшанська , що стала для Романа справжнім вчителем поетичної майстерності. На вечорі Роман представив свою нову збірку поезій "Вибрані вірші" . Бібліотеки ЦБС Голосіївського району завжди підтримували творчі особистості, сприяли їх розвитку, поп...
Таку назву мало зібрання центру вільного спілкування «Діалог» Товариства «Знання» України. Про важливість збереження здоров’я нації сказав Василь Кушерець – голова правління товариства, член-кореспондент НАПН України, доктор філософських наук. Керівник інноваційного просвітницького проєк ту «Сходи в майбутнє» Ігор Найда представив учасників зустрічі: лікарів, екологів, педагогів. Кожен з них розповів про свої програми та досягнення в області медицини. Спікери заходу (зліва направо): Костянтин Надутий, Ія Дегтярьова, Ігор Найда, Світлана Закревська, Тарас Бебешко А те, як впливає здоровий спосіб життя, позитивне мислення на активне довголіття продемонстрували учасники ансамблю танцю «Сузір’я» територіального центру соціального обслуговування Шевченківського району м. Києва. Вальс у виконанні ансамблю "Сузір'я" Найцікавішим став виступ етнографічного ансамблю Йара Musik з народними піснями, ...
В «Українському домі» з великим успіхом відбулась виставка, присвячена народному мистецт ву. Вона привабила численних відвідувачів, які мали змогу побачили народні картини, ікони, фотографії, що свого часу прикрашали помешкання українців.
Коментарі
Дописати коментар