З материнської світлиці

     В «Українському домі» з великим успіхом відбулась виставка, присвячена народному мистецтву.


     Вона привабила численних відвідувачів, які мали змогу побачили народні картини, ікони, фотографії, що свого часу прикрашали помешкання українців. 



     Кожен міг пригадати бабусині вишиванки, ікони, картини з традиційним сюжетом, намальовані художником-аматором, фотографії членів сім’ї у різні часи.




     Це була справжня мандрівка у минуле. І дуже символічно, що до цієї теми звернулись ще 30 років тому у бібліотеці № 15 для дітей на Корчуватому. З набуттям незалежності в Україні посилилась увага до витоків народної культури і бібліотека створила колекцію наївного аматорського мистецтва, яку розмістили в окремій залі – «Материнській світлиці». 
     Великих зусиль для створення цього мистецького осередку доклали члени родини Шишко-Дубенюк. Батьки завідувачки бібліотеки Алли Дубенюк – Лідія та Іван Шишко ‒ облаштували макет української печі, розмальованої квітами, відтворили частину сільського тину з глиняними горщиками, а стіни прикрасили картинами, вишивками, виробами з солоного тіста тощо.
     «Материнська світлиця» стала місцем знайомства зі зразками справжнього народного мистецтва. Тут проводили численні екскурсії, бібліотекарі розповідали історію кожного експонату, відвідувачам пропонували долучитись до поповнення колекції.
     Це був унікальний досвід пошукової роботи, спрямованої на ствердження національної ідентичності, збереження скарбів української культури. «Материнська світлиця» містила зібрання книг з різних видів українського мистецтва. Численні уроки народознавства, концерти народної пісні стали звичайною практикою у залученні читачів, розкритті їх творчих здібностей.
     Велика шана Лідії Яківні Шишко та вічна пам’ять Івану Івановичу Шишко за їхню любов до народного мистецтва, розуміння його значення та звичаїв, щедрий внесок у популяризацію український традицій.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

"День Києва на даху"

Місія – здоров’я: разом задля активного довголіття

"Загадковий Поділ в акварелях"